Schody granitowe i inne

Instytucje użytku publicznego, rezydencje wysoko postawionych osób oraz prywatne obiekty - wszystkie z tych budynków ozdabiane są niejednokrotnie granitowymi schodami. Materiał ten na ogół kojarzony jest z luksusowymi miejscami, pełnymi przepychu i bogactwa. Prawda jest jednak taka, że doskonale sprawdzają się w przypadku budynków urządzanych w każdym stylu - od minimalistycznego i skandynawskiego, po klasyczny i nowoczesny. Szeroko stosowany w budownictwie materiał doskonale komponuje się z innymi surowcami, w tym z drewnem, metalem i szkłem, które razem tworzą wyjątkowo wyglądające miejsca.

Schody granitowe i inne

Najpopularniejsze rodzaje schodów granitowych

Schody i stopnice granitowe to produkty, które dzielą się na różne modele, ze względu na ich wykończenie. W naszym sklepie prezentujemy między innymi schody zewnętrzne granitowe polerowane i płomieniowane, całkowicie różniące się od siebie wyglądem i funkcjonalnością. Model polerowany uwydatnia piękno granitu i sprawia, że schody wyróżniają się na tle zielonego ogródka lub szarego chodnika. Schody kamienne płomieniowane z kolei zapewniają antypoślizgową powierzchnię, bezpieczną dla osób w każdym wieku i we wszystkie pory roku. Zarówno stopnice polerowane, jak i płomieniowane są modnymi elementami wnętrzarskimi i świetnie sprawdzają się w niejednym domu.

Schody granitowe na zewnątrz - czy warto?

Granitowe schody mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. O wiele częściej jednak montowane są poza domem, głównie dzięki dużej wytrzymałości i odporności na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Niesprzyjająca, polska pogoda nie stanowi wyzwania dla kamienia naturalnego, który jest w stanie przetrwać niejedną zimę. Płomieniowane schody granitowe zapewniają wysokie bezpieczeństwo, gdy za oknem panuje mróz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl